Skeptiškai nusiteikusi DŽEINĖ ALEKSANDER išbando naują kokteilių ir konsultacijų vakarėlį: Jūsų gyvenimą siūlantis pakeisti, pakvaišęs stalo žaidimas

  • 2019 Gegužės 13

Skeptiškai nusiteikusi DŽEINĖ ALEKSANDER išbando naują kokteilių ir konsultacijų vakarėlį: Jūsų gyvenimą siūlantis pakeisti, pakvaišęs stalo žaidimas

  • Atgimsta aštuntajame dešimtmetyje sukurtas žaidimas „Transformation Game“ ®.
  • Psichoterapeutė Fiona Arrigo yra Londone įsikūrusio „A Place to Heal“ (liet. Vieta gyti) įkūrėja.
  • Veiklos centras siūlo žaidimų vakarus, kurių metu, padedami kitų žmonių, galite žaisti šį stalo žaidimą.
  • Džeinė Aleksander paskelbė savo nuosprendį apie „tiesas pateikiantį“ stalo žaidimą.
  • Ji teigia, kad prieš mėnesį pažaidus šį stalo žaidimą, jos karjera pasikeitė.

Niekada nemėgau stalo žaidimų. Kai buvau vaikas, mane nervintis priversdavo netgi „Snakes and Ladders“ (liet. „Gyvatės ir kopėčios“).

Todėl, jei kas nors man būtų pasakęs, kad kažkokį stalo žaidimą žaisiu valandų valandas, būčiau atsakiusi, kad jie yra išprotėję. Visgi, „The Transformation Game®“, tam tikras „Monopolio“ įkvėptas stalo žaidimas, mane – ir ne tik mane – užkabino.

Atgimsta aštuntajame dešimtmetyje sukurtas stalo žaidimas. „A Place To Heal“, naujas Londono Holland parke įsikūręs gydymo centras, pristato vakarinius ir savaitgalio seminarus, kurių metu, padedami apmokyto pagalbininko, galite žaisti šį stalo žaidimą. „A Place to Heal“ įkūrėjai psichoterapeutei Fionai Arrigo šis žaidimas yra toks galingas, kad ji jį yra įtraukusi į savo apdovanojimus pelniusias uždaras gydymui skirtas vietas. Jos nuomone, metas šiam stalo žaidimui pasiekti didesnę auditorijos dalį.

„Tai rimtas, šmaikštus, įkvepiantis ir švietėjiškas būdas žiūrėti į gyvenimą“, - teigia ji. „Tai nuostabus įrankis tada, kai jautiesi pasimetęs arba suglumintas“.

Žaidimas atsirado Findhorne, hipiškoje dvasinėje Škotijos bendruomenėje (į šiaurės rytus nuo Inverneso). Džoja Dreik, ilgametė Findhorno gyventoja, norėjo atkurti tą „Findhorno patirtį“ tam, kad žmonės galėtų gauti įžvalgų.

Ji sugalvojo „The Planetary Game“ (liet. „Planetinį žaidimą“), kurį žaidžiant, ant milžiniško dydžio lentos gali judėti iki 120 žmonių. Šis žaidimas atrodė suteikia įžvalgas ir patarimus, tačiau jis nebuvo patogus vartotojui. Todėl, kartu su kita Findhorno gyventoja, Keite Tailer, Džoja sumažino jį iki stalo žaidimo, kurį galima žaisti su dviem padėjėjais ir sukūrė žaidimą „The Transformation Game“ (liet. „Transformacijos žaidimą“).

Iš pažiūros, tai tik dar vienas stalo žaidimas. „2 – 4 žaidėjams. Nuo 16 m.“, smulkiomis raidėmis rašoma ant stalo žaidimo dėžutės. Jame yra figūrėlės, kauliukas ir kortelės – to galima tikėtis iš tokių stalo žaidimų kaip „Monopolis“.

Lenta taip pat atrodo įprastai. Po to, supranti, kad yra keturi segmentai. Vietoje to, kad žaistum prieš kitus kolegas žaidėjus, turi sau pačiam skirtą dalį: savo „gyvenimo kelią“. Čia nėra nei laimėtojų, nei pralaimėtojų. Siekiama ne pirmam laimėti ar turėti daugiausia viešbučių Parko alėjoje, bet „pagilinti supratimą apie save ir kitus“.

Žaidžiant, susidursite su iššūkiais ir trukdžiais. Gausite „Skausmo“ korteles ir, jei Jums tikrai nepasiseks, užstrigsite ant Gyvenimo depresijos laukelio (psichologinis Keliauk į kalėjimą ekvivalentas).

Tačiau, vienodai egzistuoja palaimos ir įžvalgos. Žaidimo metu žaidėjui turėtų būti suteikiamas „žaismingas, tačiau svarbus būdas suprasti ir pakeisti pagrindines savo gyvenimo problemas“.

Švelniai pasakius, buvau skeptiškai nusiteikusi. Kaip gali stalo žaidimas sutvarkyti kažkieno gyvenimą?

Nors ir galima žaisti namuose, pasirodo, kad padėjėjas pagilina žaidimo metu įgyjamą patirtį. Todėl, pakviečiau tris kitus žmones ir padėjėją Žakliną jį išbandyti. Prisistatėme vieni kitiems užkandžių ir gėrimų metu; tai atrodė daugiau kaip kokteilių vakarėlis, o ne „Risk“ (liet. „Rizika“) įkvėptas stalo žaidimas – kol neprisėdome prie stalo.

„Pirmiausia, pasirinkite klausimą, kuriam reikia atsakymų arba įžvalgų“, - pasakė Žaklina. „Klausimas gali būti susijęs su asmenine problema, naujomis galimybėmis arba streso įveikimu. Siekiama pakeisti požiūrį; parodyti, kaip keisti savo gyvenimą. Galite tai vadinti asmeniniu konsultaciniu įrankiu."

Man reikėjo patarimo dėl karjeros, ar man tęsti žurnalistės darbą. Ar žaidimo metu galima būtų tai padaryti, ar tiesiog viskas bus įvilkta į vaivorykščių ir saldainių puokštę? Greitai paaiškėjo, kad čia ne vaikų žaidimai. Viena moteris apibūdino dėl artimųjų netekties jaučiamą sielvartą; kita pyko dėl draugės išdavystės.

Nėra tokios taisyklės, kad turi sakyti tiesą, visgi, išsikalbėjimas išlaisvina žmogų. Supratau, kad gėdijausi to, ką laikiau esant savo netinkamu karjeros pasirinkimu. Iš eilės ridenome kauliuką ir traukėme korteles, kurias dėjome į Asmeninės pasąmonės vokus.

Išridenau vienetą ir ištraukiau vieną Gyvenimo angelo kortelę. Kiti ridenimai uždirbo man penkias Gyvenimo įžvalgos ir tris Gyvenimo trukdžių korteles. Žaklina mums pasakė padėti jas į šalį neskaičius.

Po to, pasirinkome mūsų „Asmenybę“ atstojantį kristalą ir padėjome jį ant stalo. Kad žaidime „gimtum“, reikia, kad tavo žaidimo figūrėlė būtų pastatyta ant tam tikro laukelio. Po dviejų nesėkmingų bandymų, pradėjau svarstyti, ar tik vakaro neleidžiu kaip bekūnė siela. „Nepanikuok“, - ramino Žaklina. „Jeigu ir šį kartą nepasiseks, tavo angelas sargas ištrauks tave ir gimsi darant dvasinį Cezario pjūvį!“

Laimei, kitą kartą ridenant kauliuką man pasisekė ir visi padainavo „Laimingo gimtadienio“.

Dabar buvo metas susitikti su mane sergėsiančiu „Angelu sargu“. Žaklina atsakė į mano klausimą. „Galvok apie tai, kaip apie energiją arba tam tikrą išmintį, jeigu tai suprantamiau už angelus“, - pasakė ji.

Mano kortelėje buvo parašyta Pasitikėjimas ir ant jos buvo mielo angeliuko, apkabinusio vienaragį, nuotrauka. „Užsimerk“, - pasakė Žaklina. „Įkvėpk pasitikėjimą; pasižiūrėk, koks jausmas“. Pamėginau, ir mane nustebino apčiuopiamas šilumos pojūtis, kai mano sąmonėje iškilo vaizdinys, kad esu apsisupusi skraiste.

Tai buvo kažkas labai siurealaus.  Visgi, žaidžiant toliau, stalo žaidimo pasisuko praktiškesniu kampu. Mūsų Trukdžių kortelėse buvo parašyta, kas mums trukdo, o Įžvalgos kortelėse buvo aprašyti dalykai galintys padėti pasiekti tikslus.

„Tavasis ego yra truputį pažeidžiamas ir į tai reaguoji susierzinimu, nutraukdamas veiksmingą komunikaciją“, - buvo parašyta pirmojoje mano atverstoje kortelėje.

Oi, tai buvo labai tikslu. Esu absurdiškai per daug jautri kritikai arba darbo atmetimui.

Žaidimas pateikė tiesas: „Tave stabdo pripažinimo poreikis“ - pamokslauta kortelėje. „Tave stabdo tavo atsitraukimas“. Gerai, gerai, supratau! Reikia sutvirtėti.

Kortelės taip pat pastūmėjo mane pripažinti savo stipriąsias puses. Supratimo kortelės priminė man, kad esu gyvybinga, nuostabi ir patyrusi (na, taip), taip pat esu džiaugsminga ir stilinga (nesu dėl to tokia tikra). Žaklina paskatino mus pakomentuoti vienas kito korteles; stalo žaidimas ilgainiui tapo švelni grupinė terapija. Žaisdamas „Ludo“, grupinėje terapijoje nedalyvausi. Buvau priblokšta, kai Žaklina pasakė, kad žaidžiame jau keturias valandas.

Nors žaidėme tik vakarą („A Place To Heal“ planuoja savaitgalio seminarus gilesniam įsitraukimui), visgi, žaidimas man suteikė tvirtų patarimų. Turėčiau pamiršti atstūmimus ir nereaguoti taip asmeniškai. Reikia atsipalaiduoti. Turėjau naujai panaudoti per daugelį metų sukauptą patirtį ir išmintį.

Nuo tada, kai žaidžiau šį žaidimą (šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį), mano karjera pasikeitė. Sudariau sandorį dėl knygos, pradėjau naują konsultantės darbą ir buvau paprašyta bendrai rengti gydymui skirtus užsiėmimus. Žinoma, visa tai gali būti atsitiktinumas, bet nesu dėl to tokia tikra.

Kol kas, apsigaubiu pasitikėjimo skraiste, šypsausi savo angelui ir skaičiuoju dienas kada vėl galėsiu žaisti.

„The Transformation Game®“ kainuoja 60,00 GBP, galima įsigyti amazon.co.uk. Renginiai „A Place To Heal“ (aplacetoheal.co.uk) kainuoja nuo 140,00 GPB vienam asmeniui. Norėdami sužinoti apie kitus JK gyvenančius padėjėjus, užsukite į innerlinks.com/united-kingdom

Vertimas iš anglų kalbos.

Straipsnio originalas: https://www.dailymail.co.uk/femail/article-6995241/Bonkers-board-game-promises-change-life.html?fbclid=IwAR0Xx6qlDR0f9qPNDtTrJTqIOAqsVD3n9apNPjuRdLR9AFWDb5VetrjzFp8